• +90 216 553 3230
  • info@bilimselyuzme.com

Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü

sağlıklı yaşam için spor

Herkese, her yaşa yüzme, serbest dalış, tüplü dalış; balık adam eğitimleri ve yanı sıra jimnastik ve pilates öğretiyoruz.Sağlıklı yaşam için spor felsefesiyle her yaş insana yüzme, sualtı hokeyi, sualtı ragbisi gibi spor branşlarını sevdirmek amacı ile kurulduk.

İletişim
Biz Kimiz?

    Kulübümüz faaliyetleri "Sağlıklı Yaşam için Spor Felsefesiyle her yaş insana Yüzme Öğretmekle “ başlamıştır . Daha sonra Sualtı Hokeyi , Tüplü Dalış , Aikido , Pilates ve Cankurtaran spor branşlarını faaliyete geçirerek Topluma bu branşları sevdirmeyi amaç edinmiştir.

    Kulübümüz "Sağlıklı Yaşam için Spor Felsefesiyle" 1999 Yılında Beden Eğitimi Öğretmeni Muhammet Ali EYÜPOĞLU tarafından kuruldu . 1994 Yılı Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Mezunu olan  ; Kurucumuz Muhammet Ali Eyüpoğlu Uluslararası Sistemlerde ( Cmas,Padi,Ssi,Protec, Naui ) Dalış Eğitmeni , Uluslararası Cankurtarma Federasyonuna bağlı ( ILS ) Cankurtaran Eğitmeni , Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuna bağlı Sualtı Hokeyi , Sualtı Ragbisi , Paletli Yüzme , Serbest Dalış Antrenörü ve Türkiye Yüzme Federasyonuna bağlı Yüzme Antrenörüdür .

     Kısacası Kulübümüzün Kuruluş amacının ; her yaş insana Yüzme , Sualtı Hokeyi , Sualtı Ragbisi , Tüplü Dalış , Aikido , Pilates , Jimnastik , Mono Palet , serbest Dalış , Tenis ve Cankurtaran Mesleğini sevdirmek , tanıtmak ve eğitmek olmuştur.

     Yukarıda belirtmiş olduğumuz branşların hepsi Gençlik Spor Bakanlığına bağlı Spor Genel Müdürlüğü çatısı altında olup , Spor Bakanlığına bağlı Kulübümüz 34-96/054 Tescil numarası ile resmi kayıtlı kulüptür . Resmi statüte olduğumuz içinde yukarda belirttiğimiz branşlarda yarışlara katılabilmekteyiz .

     Sayın Velilerimiz Çocuklarınızın Lisanslı sporcu olmasını istiyorsanız ? , çalışmalarımıza işini bilen akademisyen hocalarla katılmak istemez misiniz?

     Kulübümüz ülkemizde Gençlik Spor Bakanlığına Bağlı ; Yüzme Federasyonu ( TYF ) ve Türküye Sualtı Sporları Federasyonu ( TSSF ) üyesidir . Yurt dışında ise  Uluslar arası Sualtı sporları Konfederasyonu  ( CMAS ) ve Uluslararası Cankurtarma Federasyonuna (   ILS ) üyedir .

    Ayrıca Üç tarafı denizlerle kaplı Türkiye’mizin karasularında “Balıkadam Eğitimleri ( Sportif Tüplü Dalış TSSF Dalış Yetki Belge No 774) ve plajlarda ,otellerde , spor , dinlenme ve tatil köylerinde hizmet veren tesislere Cankurtaran  eğitimleri (  TSSF Cankurtaran Yetki Belge No 65 )  vermekteyiz . Bu anlamda Ülkemizdeki Gençlerimize “ Cankurtaran “ olarak yeni iş imkanı istihdamı da sağladığımız gibi ; Cankurtaran ihtiyacı olan tesislere (Otel, Plaj, Spor kulüpleri… vb.) Danışmanlık Hizmetleri de veriyoruz.. Dalış Merkezi ve Cankurtaran Merkezi olarak Eğitim Faaliyetlerimiz profesyonelce yapabilmek adına Eğitim Desteği veren “ BYEM Karabalık Turizm Ticaret Ltd Şirketine “ teşekkür ederiz.

MİSYONUMUZ

Bilimsel verilere dayalı , Modern çalışma metotlarıyla tüm insanlığa hizmet etmeyi amaçlamaktayız. Bu bağlamda akademisyen kadromuzla çalışmalarımızı yapmaktayız .

VİZYONUMUZ

    Ülkemiz için Her yaş grubuna Öğrenim , Spor ve Sağlık Amaçlı Yüzme Kurslarında eğitim verme , Cimnastik , Pilates , Sualtı Hokey , Aikido , Balıkadam Eğitimleri ve Cankurtaran Eğitimlerinde dinamik , yenilikçi , modern çağa uygun metodlarla çalışarak içinde bulunduğu sektöre yüksek ivme kazandırmaktır .

    Merkezimiz İstanbul Anadolu yakasında olup , Üsküdar Burhan Felek Yüzme Havuzu karşısındadır . Merkezimizde Teori Eğitimler için 16 kişilik bir sınıfımız , dinlenme salonumuz , dinlenme odamız mevcut olup , sporcularımız okuldan erken geldiklerinde dinlenme yada derslerini yapmaktadırlar .

     Yetişkinlere ve Çocuklara Yüzme Kursu Çalışmalarımızı Gençlik Spor İl Müdürlüğüne Bağlı ; Üsküdar Burhan Felek Yüzme Havuzu , Üsküdar Galatasaray Ergün Gürsoy Kapalı Yüzme havuzunda , Ataşehir , Maltepe , Kartal , Kadıköy İlçelerinde hafta içi ve hafta sonu Yüzme çalışma programlarıyla yapmaktayız .

     Yüzme bilmeyen , Su korkusu yaşayanlara pedagojik destek vererek Yüzme öğrenmelerini sağlıyoruz. Korkularını yenen tüm bireylere teknik gelişimlerini sağlamak amaçlı çalışmalarla gruplandırıp planlamalarını yapıyoruz. Yüzme bilen kişilere teknik durumlarına göre teknik geliştirici çalışmalar yada ileri seviyede antrenman çalışmaları şeklinde planlama yaparak antrenör eşliğinde çalışmalarını sağlıyoruz .Bu bağlamda genel kuvvetlerini arttırarak koymuş oldukları hedefe ilerlemeleri için yardımcı oluyoruz.

    Türkiye' de “ Sağlık Yaşam için Spor Felsefesi “ son yıllarda yüksek bir şekilde benimsendi .Gerek Stresli iş hayatımız gerekse yüzme bilmeyenlerin ve öğrenmek isteyenlerin sayısı oldukça fazla olması , kişileri arayışlara itti . Bu arayışlar içersin de , Uzman , akademik deneyimli Hocalarımızla hijyenik yüzme havuzlarında Her yaş grubuna bilimsel metodlarla yüzme sporunu sevdirmek ve öğretmeyi amaç edindik. Yetişkinlere ve Çocuklara Yüzme Eğitimlerinde Özel Yüzme dersi veya grup yüzme dersleri şeklinde çalışmaları planlayarak yapmaktayız.

     Özel Derslerimiz bire bir kişiye özel olarak ; Grup derslerimizde maksimum 4-6 kişilik gruplar şeklinde çalışma yapılmaktadır . Talep doğrultusunda daha küçük yüzme eğitim grupları da oluşturulmaktadır .

     Eğitmenlerimiz Branşlarında sertifikalı uzman ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulu ( Spor Akademisi ) mezunlarıdır . Amacımız Çocuklarımızın ilgi ve yetenekleri doğrultusunda Yüzme , Sualtı Hokeyi , Eskirim, Aikido Takımlamıza seçme yapıp takımlarımızda görev vermektir .

     Türkiye 1.Liginde görev alan Sualtı Hokey Bayan ve Erkek takımlarımız bir çok başarılara imza atmıştır. Özellikle bayanlar liginde kırılması zor bir rekoru elinde bulundurmaktadır .( Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü olarak Sualtı Hokey de Büyük Bayanlarda son 8 Yılda 7 Türkiye Şampiyonu , 1 Türkiye İkinciliği kazanmış ve Genç Bayanlarda Son 12 Yılda üst üste 11 Yıl Türkiye Şampiyonluğu , 1 Türkiye 3.lüğü kazanmıştır . Bu başarıları kulübümüzün Kurucusu , Milli Takım Teknik Direktörü-Antrenörü ve Sportif Direktörümüz Muhammet Ali EYÜPOĞLU imza atmıştır.

Öğrenci Yorumları

Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü

Bize yorum bırakan öğrencilerimizin veya velilerimizin yorumları

Eğitim Kadromuz

Eğitim Kadromuz

Her biri alanında uzman eğitim kadromuz...

Kişisel verilerin gizliliği gereği sitemizde sizden talep ettiğimiz veriler ve bu verilere ilişkin veri saklama politikamızı gösterir metne buradan ulaşabilirsiniz