• +90 216 553 3230
  • info@bilimselyuzme.com
Dalış Eğitimleri Ne Kadar Sürer?

Dalış Eğitimleri Ne Kadar Sürer?

Dalış Eğitimleri Ne Kadar Sürer ve Eğitim Konuları?

Dalış Kursu eğitimleri Teorik dersler ve uygulamalı dersler olarak ikiye ayrılır diyebiliriz. Derslerinin başarırı bir şekilde geçilmesi gecen kişilerin sertifika almaya hak kazanmalarını sağlar. İlk defa dalış yapacak kişilerin deneme dalışı yaparak su altının güzelliklerini ve zenginlilerini görmeleri oldukça önemlidir.

DALIŞ EĞİTİMİ BAŞLANGIÇ SEVİYESİ CMAS BİR YILDIZ DALICI EĞİTİMİ

CMAS BİR YILDIZ DALICI EĞİTİMİNE KATILIM ŞARTLARI

1). 14 YAŞINI DOLDURMUŞ OLMAK (18 Yaşından küçükler velisinin izin onay belgesi vermek zorundadır)

2). YÜZME BİLMEK

3). TALİMATTA BELİRTİLEN SAĞLIK ŞARTLARINA UYGUN OLMAK. (Bakınız TSSF talimatnamesi)

4). 1 2 3 yildiz dalis egitimi

BİR YILDIZ DALICI TEORİK KONULARI ve KISACA KONU İÇERİKLERİ

1T1 İDARİ DERS: TSSF ve CMAS nedir? Genel Bilgiler, Kimler Dalıcı olabilir ve Eğitim dizgelerine giriş konularını içerir,.Slayt ve Video gösterimli Canlı anlatım.

1T2 TEMEL DONANIM: Maske, Palet ve Şnorkel kullanımı amaçları, yapıları, çeşitleri, şekilleri, uygulamalar ve pratik bilgiler, Havuz ve deniz uygulamaları.

1T3 TEMEL DALIŞ İŞARETLERİ: Su altında haberleşme teknikleri, zorunlu dalış işaretleri, Özel dalış işaretleri amaçları ve uygulamalarının Slayt Gösterisi , video destekli anlatımı.

1T4 BASINÇ VE HACİM İLİŞKİLERİ: Basınç ve hacim hakkında genel bilgiler, Basınç, hacim uygulamaları problemler, çözümleri video ve slayt gösterisi eşliğinde anlatımı.

1T5 BAĞIMSIZ ALETLİ DALIŞ DONANIMI: Dalış Tüpleri ve Regülatörlerle ilgili , çalışma prensipleri, çeşitleri, yapılış biçimleri kullanım şekilleri, özel ekipmanlar, ekipmanın kurulumu, dikkat edilecekler konularında video ve slayt gösterisi eşliğinde uygulamalı anlatım.

1T6 FİZİK FİZYOLOJİ: Su altında ISI, IŞIK, SES başlıkları altında Fizik konuları ve Temel yaşam destek sistemi, Dolaşım sistemi, Solunum sistemi, Nitrojen narkozu, Dekompresyon(vurgun) Hastalığı, Tükenme, Boğulma, Hipoksi, Hipotermi konularını içeren fizyolojik konularla ilgili özel ayrıntılı bilgileri slayt ve video gösterimleriyle anlatılması.

1T7 YÜZERLİK EKİPMANLARI: Yüzerlilik dengeleyici yeleği BC (Buoyancy Compensator) Tanıtımı, Teknik özellikleri, kullanım amacı, çeşitlerinin uygulamalı, slayt gösterimi ve videolar eşliğinde anlatımı.

1T8 DALIŞ ELBİSELERİ VE YARDIMCI MALZEMELER: Su altında ISI yalıtımımızı sağlayan elbiselerin çeşitleri, özellikleri, kullanım şekillerinin, uygulamalı slayt gösterimi ve videolar eşliğinde anlatımı.

1T9 MALZEMELERİN BAKIMI VE SAKLANMASI: Tüm dalış malzemelerimizin bakımını nasıl yapılacağını, nasıl çok daha uzun ömürlü olabileceğinin, uzun süre kullanılmadığında nasıl saklanır konularının slayt ve video gösterimi eşliğinde anlatılmı.

1T10 KENDİNİ VE BAŞKASINI KURTARMA: Su altında tehlikeli bir durumda kalındığında nasıl müdahale edileceğini, uygulamalarını senaryolar üzerinde slayt ve videolar eşliğinde anlatımı.

1T11 GÜVENLİ DALIŞ KURALLARI: Su altında keyifli dalış için uyulması gereken kurallar dikkat edilecekler ve altın kurallar slayt ve video gösterimleriyle anlatılması.

1T12 DALIŞ BÖLGESİ SEÇİMİ VE KORUMA: Konuyu içeren sohbet eşliğinde tecrübelerinde paylaşıldığı video ve slayt gösterisi eşliğinde anlatılması.

1T-EK1 DEKOMPRESYON TABLOLARI: Su altında Ne derinlikte, Ne kadar kalabileceğinizi hesaplayan ve her dalış öncesi bu bilgiler ışığında dalış planı nasıl yapılacağının kavrandığı uygulamalı ve slayt gösterisi eşliğinde anlatımı.

TSSF – CMAS BİR YILDIZ DALICI EĞİTİMİ SONUNDA NASIL BAŞARILI OLABİLİRİM

1). TEORİK KONULARDAN OLACAK SINAVDAN %70 DOĞRU CEVAPLAMAK

2). AÇIK DENİZ DALIŞLARINDA PRATİK SINAVLARDA BAŞARILI OLMAK

TSSF – CMAS BİR YILDIZ DALICI EĞİTİMİ SONUNDA VERİLECEK BELGELER

1). ULUSLAR ARASI GEÇERLİLİĞİ OLAN 18 METREYE KADAR DÜNYANIN HER YERİNDE DALIŞ YAPABİLECEĞİNİZ ULUSLAR ARASI GEÇERLİLİĞİ OLAN TSSF – CMAS BRÖVE SAHİBİ OLACAKSINIZ.

2). TSSF – CMAS DUVAR DİPLOMASI

3). TSSF – CMAS  BİR DALICI YILDIZ KİTABI

4). TSSF – CMAS DALIŞ KAYIT DEFTERİ

TSSF – CMAS BİR YILDIZ DALICI GÖREV, SORUMLULUK VE YETKİLERİ

1). FEDERASYONA BAĞLI BİR DALIŞ KURULUŞUNDAN EĞİTİM VE BELGE ALMIŞ OLMALIDIR. DALIŞ DONANIMLARINI SÖKÜP TAKABİLEN, TÜM DALIŞ BECERİLERİNİ KOLAYLIKLA UYGULAYABİLEN,

2). YANINDA 3 YILDIZ DALICI YA DA DALIŞ EĞİTMENİ EŞLİĞİNDE EN ÇOK 18 METREYE KADAR DALIŞ YAPABİLEN DALICIDIR. GECE DALIŞI YAPAMAZ.

Yorumunuzu Yazın
Kişisel verilerin gizliliği gereği sitemizde sizden talep ettiğimiz veriler ve bu verilere ilişkin veri saklama politikamızı gösterir metne buradan ulaşabilirsiniz