Su üstünde durmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.


Artık günümüzde yüzme kursları sayesinde yüzme sporunu öğrenmek ve yüzme sporunu daha bilinçli bir şekilde yapmak çok kolay hale geldi.
Yetişkinlerin belli yaştan sonra yüzme sporunu öğrenme düşünceleri yeni nesil yüzme kursları sayesinde değişti.
Isısı ayarlanan havuzlar, profesyonel ve tecrübeli eğitmen kadrosu sayesinde bilimsel yetişkin yüzme kursları yetişkinlerimize kolayca yüzme sporunu öğretiyor.
yüzme ögrenim süresi kişiden kişiye farklılıklar gösterir.Su korkusu, spor geçmişi, adaptasyon gibi etkenler kişinin yüzmeyi ögrenim süresinde etkilidir.
Panik ve boğulma korkusu yüzme öğrenmeye mani olan tek unsurdur. Yüzme öğrenmedeki ilk adım su üzerinde kalabilme yeteneğidir.
Endişelenmeden kendinizi sırt üstü suya yatar şekilde bırakırsanız, batmadığınızı göreceksiniz. 
Yüzmek tüm kas gruplarını çalıştırdığı için en faydalı sporlardan birisidir.

Yüzme ögrenmek için en onemli unsur özgüvendir. Bogulma korkusu,panik,endişe gibi duygular su uzerınde durmayı ve ögrenim süresini engeller.
Yüzmek için temel bazı teknikleri öğrendikten sonra yüzmenin hiç de zor olmayan bir şey olduğunu keşfedeceksiniz.
Yüzmeyi boyunuzu geçmeyecek derinlikteki havuzlarda ögrenebilmesi daha doğrudur. Yüzmeyi ögrenirken kişi öncelikle kendisine güvenmelidir.
yüzmeyi ögrenmek ne çok kolay ne de zordur.Yüzmek kişinin isteği ve eğitmenin becerisiyle ile alakalıdır.
Kişinin yüzmeyi ögrenme isteği ve cabaladığı gayret ögrenim süresini kolaylaştırır.
Yüzmeyi tek başınıza ögrenmeye çalışmak oldukça tehlikelidir yanınızda mutlaka en az bir kişinin yüzmeyi biliyor olması gerekmektedir.
Yüzme ögrenmek için özel veya grup dersleri almanız sizin için faydalı olacaktır bu sayede daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yüzmeyi ögrenebilirsiniz.

Yüzmenin en temel ve en önemli aşaması nefes kontrolüdür. Yüzmeye başlarken öncelikle nefes kontrolu egzersizleri yapılmalıdır. 
Yüzme ögrenmenin bir başka aşamasıda ayak vuruşudur.Yüzmede doğru ayak vuruşları su uzerinde daha hızlı hareket etmenize olanak sağlar.
Kol çekişleri yüzme öğrenmenin en temel aşamalarından birisidir.Kol çekişlerinde doğru teknik ve vücut koordinasyonu daha iyi yüzmenizi sağlar.
Vücut koordinasyonu bütün aşamaların bir bütünüdür. Vücut koordinasyonu sağlanmadan asla iyi bir şekilde yüzemezsiniz.
vücut koordinasyonu yüzme esnasında hayali bir düz çizgi üzerinde yüzmeniz ve ayrıca kol çekişi ve bacak vuruşu uyumunuzdur.

Yüzmenin  Su direncine karşı yapılan bir spor olması nedeniyle kas kuvvetine ve genel dirence önemli faydalarıda bulunmaktadır. 
Yüzmek, bütün kasların senkronize şekilde çalışmasını sağlayarak kilo kaybını ve vücut şekillendirmeyi sağlar ve
tüm uzuvları ve kasları harekete geçirerek, kalbe giden temiz kan akışını artırır. Bunun sonucunda genel olarak sağlıklı bir dolaşımı teşvik eder.

- Yorum Yaz

Biz Sizi Arayalım

İletişim Bilgileri

Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü Derneği

Adresimiz

Valide-i Atik Mh. Nuh Kuyusu Cd. No.: 63/A 34664 Üsküdar, İstanbul

Bize E-Posta Gönderin

E-Posta info@bilimselyuzme.com

Bize Yazın