Sıkça Sorulan Sorular

Yetişkin yüzme kurslarımız , çocuk yüzme kurslarımız , özel yüzme kurslarımız , dalış ve cankurtaran kursları hakkındaki sorular burada yer almaktadır.

> Kursa Başlamadan Önce Ne Yapmalıyım ?

Kursa başlamadan önce katılacağınız kurs programını organize eden kurumun ticari bir kurum mu ? eğitim kurumu mu diye araştırmanız gerekmektedir .Her sektörde olduğu gibi “ yüzme kursu “ eğitimi de bir çok kişi veya kurumların organizasyonuyla yapılmaktadır. Eğitim alacağınız , kendinizi veya çocuğunuzu teslim edeceğiniz kurumun idari ve eğitim yapısı önemlidir . Bu yüzden bizimle çalışacaksanız derslerimizi izlemek için sizleri davet ediyoruz .

> Tek Başına Yüzme Öğrenebilir miyim?

Tek başınıza yüzme öğrenmek risklidir.Bu yüzden profesyonel yardım almak en doğrusudur.

> Yüzme Kursu Grupları Kaç Kişi ?

Öğrenim amaçlı Yüzme Eğitimi alacak kişilerden oluşan yüzme gruplarımız 4-5 kişiden oluşmaktadır.Bu grup yüzme bilmeyen kişilerden oluşmaktadır .

> Yüzme Kursu Grup Dersi Mi ? Özel Ders Midir ?

Bilimsel Yüzme Eğitim Merkezi spor kulübü olarak grup dersi organizasyonu da ; Özel ders ( birebir çalışma) Çalışması planlarak yapılmaktadır . İsteyen herkes Özel ders alabilmekle beraber ; Kurum olarak sudan korkan, boğulma tehlikesi geçiren yüzme bilmeyenlerin Özel ders alması konusunda öneride bulunuruz .

> Ne Kadar Zamanda Yüzme Öğrenirim ?

Öğrenme Süresi kişiden kişiye değişmekle beraber .Tahmini olarak 1-2 ay grup derslerinde öğrenebilirsiniz.

> Serbest Yüzme Var Mı?

İsteyen kişiler kendi başlarına yüzme çalışmasına katılabilirler . Serbest Yüzme yapsalar dahi , başlarında mutlaka yardımcı antrenör vardır.Antrenörün amacı teknik eksiklikler varsa , teori anlatarak bu eksiklikleri gidermek.Ve Antrenman yaparken itici güç olarak kişileri antrenmanda motive etmek.Ayrıca can güvenliğiniz için sizi gözlemlemek bizim görevlerimiz arasındadır .

> Yüzme Öğreniminde Garanti Veriyormusunuz ?

Herkesin Yüzme öğrenmesinde garanti veriyoruz.Yalnız şu kadar zamanda öğrenirsiniz garantisi veremiyoruz. Kişilerin duyacağı güzel sözlerle şu kadar zamanda öğrenirsiniz demek çok doğru değildir .

> İstenen Tahliller Ve Evraklar Nelerdir ?

Havuza girebilmeniz için Tam İdrar Tahlili yeterlidir .info@bilimselyuzme.com a e-mail atarak ön kayıt formu isteyebilirsiniz .

> Hemen Başlayabilirmiyim ?

Çalışma programlarımıza bakarak bilgi alabilir ve size uygun olan bir programda hemen başlayabilirsiniz .

> Hangi Havuzlarda Çalışma Yapmaktayız ?

İstanbul Anadolu yakasında Burhan Felek Kapalı Yüzme Havuzunda ve Burhan Felek Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme havuzunda çalışmalarımızı yapmaktayız .

> Yetişkin Ve Çocuk Yüzme Kursu Beraber Midir ?

Yetişkin ve Çocuk Grupları ayrı ayrı çalışma yapılmaktadır.Her iki yaş grubunun eğitimleri farklılık gösterdiği için eğitim çalışmaları ve saatleri farklıdır .

> Eğitmenler Hakkında Nasıl Bilgi Alabilirim ?

Eğitmenler hakkında http://www.bilimselyuzme.com/egitmenler/ eğitmenler bölümünden bilgi alabilirsiniz .Ayrıca ders harici saatlerde eğitmenlerimizle tanışarak da bilgi alabilirsiniz.

> Kendi Havuzumda Ders Alabilirmiyim ?

Eğitmenlerimiz saat ve ders durumlarına göre kendi istediğiniz tesislerde eğitim alabilirsiniz .

> Katılmadığım Derslerin Telafisi Yapılabiliryormu ?

Katılmadığınız derslerin telafisi yapılmamakla beraber , önceden planlı bir programınız var ve belirtirseniz yardımcı olmaya çalışıyoruz .Ayrıca Bayanların fizyolojik nedenlerle gelemediği dersi uygun olan saat varsa çağırmaya çalışıyoruz .Normalde telafi dersi yoktur .

> Çocuklar İçin Tam Gün Yaz Okulunuz Varmı ?

Okulların kapanmasıyal TAM GÜN YAZ OKULUMUZ vardır.Tam gün yaz okulu sekiz branşda hizmet vermektedir .

> Servisiniz Varmı ?

Çocuklar grubunda ve tam gün yaz okulunda servisimiz vardır .

> Yüzme Malzemeleri Nelerdir ?

Bone , Mayo , terlik , havlu veya bornoz ,isteğe bağlı olarak yüzücü gözlüğü .

> Yüzme Malzemelerini Sizden Temin Edebilirmiyim ?

Bone , gözlük , File ve Özel Tasarım Havlu şuan için kulübümüzden temin edebilirsiniz. Çok yakında BYEM SHOP sayfamızdan özel tasarımlı MAYO-ÇANTA da temin edebileceksiniz .

> Ücret Nedir ? Ücretlerde Kredi Kartı Geçmektemidir ?

Grup derslerimizde AYLIK ÜCRET BAYANLARA 180 TL ERKEKLERE 200 TL dir . ÖZEL DERSLERDE 8 Derslik paket program 700 TL dir . ÜCRETLERİMİZDE KREDİ KARTI GEÇMEKTEDİR.Hatta 3-6 AYLIK PEŞİN ÖDEMELERDE İNDİRİM SÖZ KONUSUDUR .

> Çocuklara Yüzme Kursu Kaç Yaşında Başlar ?

Çocuklar 3 yaşında derslere başlayabilirler.3 yaşında gelen çocuklarımızın yüzme testleri yapılır .Eğer devam edebileceğine inanırsak kurs kaydı yapılır .Eğer 3 yaş için erken dersek başka bir branşa yönlendirme yapabilmekteyiz.

> Yetişkinlere Yüzme Kursu Yaş Seviyesi Nedir ?

Yüzme bilmeyenlerde 14 yaş ve üstünü yetişkin olarak kabul etekteyiz. Genelde gelen yaş grupları 22-46 yaş grubu arasındadır .

> İletişim ?

İletişim adreslerimize www.bilimselyuzme.com/iletisim/ adresimizden ulaşabilirsiniz.

> Size Ulaşmamızı İster Misiniz ?

www.bilimselyuzme.com web sayfamızda “Biz Sizi Arıyalım “ formunu doldurusanız size dönüş yapacağız.İsterseniz info@bilimselyuzme.com e-mailimize mail atabilir veya 0216 553 3230 dan hemen ulaşabilirsiniz.