Kulübümüz "Sağlıklı Yaşam için Spor Felsefesiyle her yaş insana Yüzme , Sualtı Hokey , Sualtı Ragbisi gibi spor branşlarını sevdirmek için kurulmuştur.


Kulübümüz "Sağlıklı Yaşam için Spor Felsefesiyle" 1999 Yılında Beden Eğitimi Öğretmeni  Muhammet Ali EYÜPOĞLU tarafından kuruldu . Kuruluş amacının her yaş insana Yüzme , Sualtı Hokey , Sualtı Ragbisi sporunu sevdirmek , tanıtmak ve eğitmek olmuştur. Ayrıca sağlıklı yaşam için spor düşüncesiyle ,Yüzme ,Cimnastik , Sualtı Hokey , Sualtı ragbisi , Mono Palet , Serbest Dalış , Balıkadam Eğitimleri , Cankurtaran Eğitimleri ,Tenis , Plates  branşlarını faaliyete geçirmiş ve hizmet vermeye başlamıştır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz branşların hepsi Gençlik Spor Bakanlığına bağlı Spor Genel Müdürlüğü çatısı altında olup , 34-96/054 Tescil numarası ile resmi kayıtlı bir kulüptür  . Ayrıca resmi yarışlara katıldığımız branşlardır. Bu bağlamda Çocuklarınızın  Lisanslı sporcu olmasını istiyorsanız , çalışmalarımıza katılabilirsiniz .

Kulübümüz ülkemizde  Yüzme Federasyonu ( TYF ) ve Türküye Sualtı Sporları Federasyonu ( TSSF ) üyesidir . Yurt dışında ise  CMAS ( Uluslar arası Sualtı sporları Konfederasyonu ) ve ILS ( Uluslararası Cankurtarma Federasyonu ) ne üyedir .

Ayrıca Üç tarafı denizlerle kaplı Türkiye’mizin karasularında BALIKADAM EĞİTİMLERİ ( Sportif Tüplü Dalış ) ve Ülkemizin karasularında , plajlarda ,otellerde , spor , dinlenme ve tatil köylerinde hizmet veren tesislere CANKURTRAN EĞİTİMLERİ vermekteyiz .Bu anlamda Ülkemizdeki Gençlerimize CANKURTARAN olarak yeni iş imkanı istihdamı da sağlamaktayız

BYEM Cankurtarma Merkezi olarak, Cankurtaran ihtiyacı olan tesislere (Otel, Plaj, Spor kulüpleri… vb.) Danışmanlık Hizmetleri de veriyoruz.


MİSYONUMUZ 

Bilimsel verilere dayalı , Modern çalışma metotlarıyla tüm insanlığa hizmet etmeyi amaçlamaktayız. Bu bağlamda akademisyen kadromuzla çalışmalarımızı yapmaktayız .


VİZYONUMUZ

Ülkemiz için Her yaş grubuna Öğrenim , Spor ve Sağlık Amaçlı Yüzme Kurslarında eğitim verme  , Cimnastik , Plates ,  Sualtı Hokey , Balıkadam Eğitimleri ve Cankurtaran Eğitimlerinde dinamik , yenilikçi , modern çağa uygun metodlarla çalışarak içinde bulunduğu sektöre yüksek ivme kazandırmaktır .

Merkezimiz İstanbul Anadolu yakasında olup ,  Üsküdar Burhan Felek Yüzme Havuzu karşısındadır . Merkezimizde Teori Eğitimler için 12 kişilik bir sınıf ,salon ve dinlenme odamız mevcut olup , sporcularımız okuldan erken geldiklerinde dinlenme yada derslerini yapmaktadırlar .

Yetişkinlere ve Çocuklara Yüzme Kursu Çalışmalarımızı Gençlik Spor İl Müdürlüğüne Bağlı ; Üsküdar Burhan Felek Yüzme Havuzu ,  Üsküdar Galatasaray Yüzme havuzunda ,  Ataşehir , Maltepe , Kartal , Kadıköy İlçelerinde  hafta içi ve hafta sonu Yüzme çalışma programlarıyla yapmaktayız .

Türkiye' de “ Sağlık Yaşam için Spor Felsefesi “ son yıllarda yüksek bir şekilde benimsendi .Gerek Stresli iş hayatımız gerekse yüzme bilmeyenlerin ve öğrenmek isteyenlerin sayısı oldukça fazla olması , kişileri arayışlara itti . Bu arayışlar içersinde , Uzman , akademik deneyimli Hocalarımızla hijyenik yüzme havuzlarında Her yaş grubuna bilimsel metodlarla yüzme sporunu sevdirmek ve öğretmektir.

Eğitmenlerimiz Branşlarında sertifikalı uzman ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulu ( Spor Akademisi ) mezunlarıdır .

Yetişkinlere ve Çocuklara Yüzme Eğitimlerinde  Özel Yüzme dersi veya grup yüzme  dersleri şeklinde çalışma yapmaktayız. 

Özel Derslerimiz bire bir kişiye özel olarak ; Grup derslerimizde maksimum 5-6 kişilik gruplar şeklinde çalışma yapılmaktadır . Talep doğrultusunda daha küçük yüzme eğitim grupları da oluşturulmaktadır .

Amacımız  Çocuklarımızın ilgi ve yetenekleri doğrultusunda Yüzme ve Sualtı Hokey Takımımıza seçme yapıp takımlarımızda görev vermektir .Türkiye 1.Liginde görev alan Sualtı Hokey Bayan ve Erkek takımlarımız bir çok başarılara imza atmıştır. Özellikle bayanlar liginde kırılması zor bir rekoru elinde bulundurmaktadır .( Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü olarak Sualtı Hokey de Büyük Bayanlarda  son 7 Yılın Türkiye Şampiyonu ve Genç Bayanlarda Son 11 Yılın Türkiye Şampiyonudur ) Bu başarıları kulübümüzün Kurucusu , Milli Takım Antrenörü  ve Sportif Gönüllü Direktörümüz Muhammet Ali EYÜPOĞLU ve Yardımcısı Milli Takım antrenörü , Teknik Direktörümüz  Demet Şenel AYDEMİR imza atmıştır. 

- Yorum Yaz

Biz Sizi Arayalım

İletişim Bilgileri

Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü Derneği

Adresimiz

Valide-i Atik Mh. Nuh Kuyusu Cd. No.: 63/A 34664 Üsküdar, İstanbul

Bize E-Posta Gönderin

E-Posta info@bilimselyuzme.com

Bize Yazın